Organizacja chrzcin. O czym warto pamiętać?

Restauracja Portofino

Chrzest Święty jest pierwszym sakramentem w życiu dziecka, a jednocześnie także niezwykle ważnym wydarzeniem dla całej rodziny. Poza wszelkimi formalnościami i religijnymi elementami, chrzcinom często towarzyszy przyjęcie, którego organizacja jest przedsięwzięciem skomplikowanym i czasochłonnym. O czym więc należy pamiętać podczas organizacji uroczystego obiadu?

Chrzciny krok po kroku

Pierwszym krokiem jest załatwienie wszelkich formalności związanych z uroczystością kościelną, w tym wybór terminu i Kościoła. Po ich ustaleniu można zająć się organizacją samego przyjęcia. Na tym etapie najlepiej zacząć od przygotowania listy gości i zaproszeń. Kolejnym krokiem będzie wybór miejsca na chrzciny - i temu warto poświęcić więcej uwagi.

Chrzciny w domu czy restauracji?

Choć wiele osób decyduje się na przygotowanie przyjęcia z okazji Chrztu Świętego w domu, to jednak coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jest organizacja chrzcin w restauracji. Taka opcja sprawdza się w szczególności wtedy, kiedy na uroczystość zaproszonych zostało nie kilka, a kilkanaście czy kilkadziesiąt osób. Chrzciny w restauracji to wiele udogodnień, co często sprawia, że jako miejsce na przyjęcie wybiera się właśnie ją. Wśród największych korzyści takiego rozwiązania wyróżnić można dużą oszczędność czasu (nie tylko na przygotowaniach czy zakupach, ale też na gotowaniu i sprzątaniu), a także możliwość swobodnego rozmieszczenia gości. A to wszystko, wbrew powszechnym opiniom otrzymać można w rozsądnej cenie.

O co jeszcze warto zadbać?

Chrzest Święty to wyjątkowe wydarzenie, które warto uwiecznić. Zdjęcia będą świetną pamiątką, zarówno dla dziecka, rodziców, jak i również całej rodziny. Dlatego podczas organizacji chrzcin, warto zastanowić się czy zatrudnić fotografa, by otrzymać wysokiej jakości zdjęcia. Ważną kwestią są także prezenty na chrzciny. Informując gości o dacie uroczystości, można delikatnie zasugerować, jaki rodzaj upominków będzie odpowiedni. To pozwoli uniknąć dublowania się prezentów i z pewnością pomoże gościom w wyborze.

Portofino
Ryżowa 48
02-495 Warszawa


Komunie

Chrzciny

Zamówienia na wynos przyjmowane są maksymalnie 30 min przed zamknięciem restauracji.
Pn. - Cz.
12:00 - 22:00
Pt.- Sb.
12:00 - 23:00
Nd.
12:00 - 21:00